Окончателното ръководство за измама

Окончателното ръководство за измама

Окончателното ръководство за измама

Blog Article



Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)

След като веднъж сте отгледали реколтата грозде, най-вероятно част от нея ще се превърне в ароматно вино. За този процес неминуамо ще ви трябват още инструменти, но един от най-важните от тях са маркучите.

Тези фактори са определящи за по-високата захарност на гроздето и съдържанието на повече багрилни вещества. По-доброто проветряване осигурява по-малък риск от заразяване с болести като мана и оидиум, както и по-добра устойчивост към сиво гниене. Лозите стават по-издръжливи на ниски температури, а пръчките им узряват по-добре.

Сите три реони се одликуваат со конкретни климатско-почвени услови, кои се предуслов за сортиментот на при подигање на лозови насади.

Отчита се и тенденция към намаляване на общото количество на падналите през вегетацията дъждове, както и на броя на дните с регистрирани валежи, но значително се увеличават дните с еднократни и обилни по количество дъждове.

Лозе Лозе (мн.ч. лозя) е място, където се отглеждат лози. Науката, която се занимава с отглеждането на лози и производството на грозде, се нарича лозарство.

Овие колачиња ќе бидат зачувани во вашиот прелистувач само со ваша согласност. Исто така имате опција да се откажете од овие колачиња. Но, откажувањето од некои од овие колачиња може да влијае на вашето искуство со прелистување.

Развојот на лозарството кај нас може да се подели на два периода: период пред појава на филоксерата и период по филоксерата. Во првиот период лозите се одгледувале на сопствен корен, со нискостеблени системи и без конструкција. Во овој период најзастапени биле сортите: станушина, беглерка, охридско бело, охридско црно, лисичина, пловдина и др.

Бели сортове: Мускат Отонел, Шардоне, Совиньон блан, Димят, Траминер, Мискет червен, Ризлинк, Тамянка, Пино гри, Юни блан, Ризлинг италинаски, Мискет врачанки, Ркацители, Мискет варненски, Алиготе, Семийон, Силванер и др.

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

В процеса лозарство на обучение те усвояват практически умения за размножаване на лозата, производството на присадени вкоренени лози ... Технологии в лозарството на тропика и субтропика

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

През последните години в България все по-често се наблюдава трайна тенденция на затопляне на климата в сравнение с предишни периоди, както и увеличаване честотата на екстремните климатични явления.

Report this page